Co všechno v odboru najdete

 
Tak především mnoho forem turistiky v menších či větších skupinách spřízněných duší. Níže můžete najít jejich stručný přehled.
Pěší turistika.
O víkendu si zájemci mohou vybrat akce podle uvedené délky. Akce s délkou do 15 km jsou vhodné i pro seniory, delší akce už vyžadují jistou kondici.

Všechny vycházky jsou ovšem přístupné zájemcům bez rozdílu věku a záleží na každém jaká délka, kilometrová i časová, se mu právě hodí.

Pro účast na libovolné vycházce nemusíte být členy KČT. Vycházky jsou přístupné každému, stačí se přihlásit vedoucímu na srazu. Pokud by se vám vycházky zalíbily a začali jste chodit pravidelně, předpokládáme, že byste se stali členy našeho odboru.

Další příležitostí k aktivní turistice jsou autobusové nebo vlakové zájezdy. Tyto zájezdy jsou v současné době koncipovány především pro seniory, ale ujišťujeme Vás, že si při nich užijí pohybu a poznání kulturních a historických zajímavostí i lidé středního věku. Senioři mohou přitom využít výrazné slevy z ceny zájezdu, kterou jim poskytujeme ze získaných dotací. Zájezdů se mohou účastnit i nečlenové KČT, musí se však stát členy KTL Brno (podmínky viz rubrika Jak se stát členem).

Cykloturistika
Máte-li zájem o cykloturistiku najdete u nás řadu možností. Pořádáme jednodenní, víkendové akce,týdenní pobytové zájezdy i delší cyklistické expedice.Je však nutno podotknout, že v odboru nemáme skupinu mladých cykloturistů. Kdybyste takovou právě vy chtěli založit, přivítáme vás s otevřenou náručí a poskytneme všemožnou podporu. Naši cykloturisté jsou většinou relativně starší a senioři ale jejich výkonnost a kondice jsou obdivuhodné. Jednodenních akcí se ovšem mohou účastnit i začátečníci za stejných podmínek jako je tomu u pěších vycházek.

Lyžařská turistika
Pořádáne jednodenní vyjížďky na běžkách, zpravidla o víkendech, pobytové týdenní zájezdy na hory a účasti na zimních turistických srazech. Vše se řídí sněhovými podmínkami. U jenodenních akcí platí podmínky shodné s pěšími vycházkami. U pobytových zájezdů je nutné předběžné začlenění do kolektivů.

Turistika dětí a mládeže.
Děti a mládež do 18ti let mohou najít vyžití v přidružených turistických oddílech mládeže (TOM) Horolezčata a Ještěrky (viz příslušné samostatné rubriky).

Vysokohorská turistika
Zájemci se mohou účastnit několika zajímavých akcí vysokohorské turistiky v nedalekém okolí pořádaných oddílem Horolezčata. A když se přidají k našim cvičitelům a vedoucím té zajímavé symbiózy odboru a TOMu, pak kdoví co všechno by mohli v budoucnu podniknout.